10% تخفیف اولین خرید
|
ارسال رایگان برای خریدهای بالای 250 هزار تومان

خرید پوشاک تاناکورا

خرید پوشاک تاناکورا
مردم با خرید پوشاک "تاناکورا" سلامتی را با ارزانی معاوضه می کنند
مشهد - خبرگزاری مهر: با آغاز فصل بسیاری از مردم برای خریداری لباس هاD به مراکز خرید پوشاک تاناکورا مراجعه می کنند و در این میان سلامتی خود را با ارزانی این لباس ها معاوضه می کنند.
به گزارش خبرنگار مهر، در حال حاضر چندین سال است مردم این استان به پوشاک تاناکورا که به لباس های دست دوم اطلاق می شود روی آورده اند.
این لباسها به طور غیرقانونی و از طریق قاچاق توسط افراد سودجو و واسطه به شکل غیر رسمی وارد کشور و استان می شود.
این گونه لباس ها توسط سازمانهای خیریه ای در کشورهای اروپایی برای کمک به کشورهایی نظیر پاکستان، عراق و افغانستان فرستاده می شود و با توجه به اینکه مدل این پوشاک با پوشش افراد کشورهای نام برده مغایرت دارد، آنها در همان بسته بندیهای عدلی به سایر کشورها از جمله خریداران ایرانی فروخته می شود.
رشد قارچ گونه پوشاک تاناکورا در خراسان رضوی
نکته جالب این است که سال ها است لباس های تانا در مراکز خرید پوشاک جولان می دهند و بسیاری از اقشار جامعه به ویژه افراد مرفه، تنوع طلب و با بنیه اقتصادی بالا نیز به سمت این اجناس گرایش دارند اما سازمانهای نظارتی تاکنون هیچ اقدام موثری را در خصوص مقابله با این نوع اجناس انجام نداده اند.
امروزه در اغلب استانهای کشور از جمله خراسان رضوی شاهد رشد قارچ گونه و عرضه این نوع پوشاک هستیم و این نکته قابل توجه است که برخی از افراد سودجو در مکان هایی به شکل مخفی اقدام به فروش این نوع پوشاک می کنند.
و در برخی موارد نیز فروشگاه هایی شیک و لوکس در انتهای مغازه خود لباس های تانا را به افرادی با توان اقتصادی پایین می فروشند.
قیمت ارزان دلیل گرایش مردم به پوشاک تاناکورا
یکی از فروشندگان پوشاک تاناکورا در گفتگو با خبرنگار مهر می گوید: قیمت ارزان این نوع پوشاک سبب می شود تا اقشار مختلف جامعه به سمت خرید این گونه لباس ها گرایش پیدا کنند.
علی صادقی مقدم می افزاید: قیمت و جنس لباس های استوک و تاناکورا سبب شده تا بسیاری از مردم هنگام خرید، دست دوم بودن این لباس ها را نادیده بگیرند.
 وی با تاکید بر اینکه لباس های تانا مشتریان پر و پا قرص خود را دارد، ادامه می دهد: استفاده از لباسهای تاناکورا سالهاست که میان مردم مرسوم شده و امروزه شاهد خرید و فروش گسترده این نوع پوشاک هستیم.
یکی از خریداران نیز می گوید: این نوع لباس ها ارزان تر هستند و از سویی به لحاظ تنوع رنگ نیز مشتری را جذب می کند.
فاطمه شجاع ادامه می دهد: گرانی و کیفیت نامطلوب لباس های موجود در بازار سبب گرایش و اشتیاق مردم به لباس های تانا شده است.
تنوع رنگ
 یکی دیگر از مصرف کنندگان لباس تاناکورا با اشاره به دلیل خرید این نوع پوشاک می گوید: من به دلیل توان اقتصادی پایین توان خریداری لباسهای مناسب با قیمت گران را ندارم و درست به همین دلیل لباس های تانک را خریداری می کنم.
خریدار دیگری نیز با اشاره به اینکه اکثر اجناس تانک قیمت مناسبی دارد، بیان می کند: علت خرید لباس تانا تنها نازل بودن قیمت است
استفاده از لباس تاناکورا و ابتلا به بیماری های قارچی
معاون بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز با تاکید بر اینکه پوشاک تاناکورا پدیده ای است که طی چندین سال جای خود را در میان مردم استان و شهر مشهد باز کرده، بیان می کند: پوشاک تانا لباس های دست دومی هستند که توسط قاچاقچی ها به استان وارد شده و استفاده از آنها آسیبهای غیرقابل جبرانی برای مصرف کنندگان به همراه دارد.
مرتض احتشام فر می افزاید: برخی از بیماریها نظیر بیماریهای قارچی، آلودگیهای شیمیایی و حتی گال، کنه، ساس و شپش از طریق این پوشاک به افراد مصرف کننده وارد می شود.
وی با تاکید بر اینکه وزارت بهداشت بر واردات پوشاک نظارت دارد اظهار می دارد: وزارت بهداشت بر تمام پوشاک وارداتی نظارت دارد اما از آنجا که این قبیل لباسها به صورت قاچاق وارد کشور می شود و هیچ نظارتی بر آنها نیست، سبب بیماری های پوستی و قارچی می شود.
وی تاکید کرد: مرکز بهداشت استان بارها اقدام به جمع آوری پوشاک تاناکورا کرده است اما در این راستا از مردم نیز انتظار می رود از خریداری این قبیل پوشاک خودداری کنند.
معاون بازرسی و نظارت سازمان بازرگانی خراسان رضوی نیز در این خصوص تاکید کرد: واردات و توزیع پوشاک تانکورا در سطح کشور غیرمجاز و ممنوع است.
علی غفوری مقدم افزود: مقابله با ورود پوشاک تانا به استان توسط سازمان بازرگانی و نیروی انتظامی استان همچنان در حال پیگیری بوده و در این خصوص با خاطیان برخورد قانونی صورت گرفته و در صورت مشاهده محموله توقیف و به طور کامل معدوم می شود.
وی با اشاره به اطلاع رسانی در زمینه پوشاک تانکورا یا مستعمل بیان کرد: سازمان بازرگانی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و نیروی انتظامی استان اطلاع رسانی هایی را در زمینه ممنوعیت عرضه پوشاک مستعمل انجام داده است.
وی با اشاره به دلایل استفاده مردم از پوشاک دست دوم یا تاناکورا تاکید کرد: پیروی از مد روز اروپایی و رغبت استفاده از پوشاک مارک دار اروپایی از جمله دلایل گسترش استفاده از این گونه پوشاک است.
به نظر می رسد، بازهم باید گفت، تنها راه مقابله و مبارزه با پوشاک تاناکورا و قاچاق باز گذاشتن دست تولید کننده، حمایت های دولتی و از طرفی ارتقاء و بهبود کیفیت کالا است چرا که امروز برای مصرف کنندگان تنوع، جنس مناسب و قیمت نازل از اهمیت بالایی برخوردار است.
22 اسفند 1392
تایید شماره موبایل
برای تکمیل فرآیند ثبت نام، لطفا شماره تایید پیامک شده را وارد کنید.
  • شماره موبایل :
  • کد تایید :
عضو هستید؟ ورود به سارَک