10% تخفیف اولین خرید
|
ارسال رایگان برای خریدهای بالای 250 هزار تومان

هر لباس را چقدر باید شست

هر لباس را چقدر باید شست
هر لباس را چقدر و چگونه باید شست؟
راهنمای شستشوی البسه
دیگر داریم به پایان اسفندماه نزدیک می شویم و لباس های زمستانی کم کم باید جمع و پوشاک خنک تر از چوب لباسی آویزان شود. تا به حال از خودتان پرسیده اید که هر کدام از لباس ها را باید هر چند وقت یک بار شست؟ البته همه می دانیم که اگر لباس روشنی دوده ای شد، زیر بغلش بوی عرق گرفت، یقه اش چرک شد یا رویش سوپ ریخت باید هرچه سریع تر آن را شست اما برای سایر لباس ها چه پیشنهادی دارید؟ بعد از هر بار پوشیدن؟ دو هفته یکبار؟ ۶ ماه یکبار؟ هر موقع ماشین لباسشویی خانه روشن بود؟
۱) لباس زیر بالاتنه
▪ چند وقت یک بار شسته شود؟ بعد از هر ۳ تا ۴ بار پوشیدن.
▪ روش های نگهداری:
یادتان باشد که هر کدام از این لباس ها بعد از یک بار پوشش باید به مدت ۲۴ ساعت تنتان نروند تا خاصیت ارتجاعی بافت خود را حفظ کنند. برای اینکه از چند تا لباس زیر بیشتر و از بقیه کمتر استفاده نکنید یا لباس های مورد علاقه تان زود شل و خراب نشوند، می توانید در کمد یا کشوی تان آنها را روی یک خط بچینید سپس صبح که خواستید لباس را بپوشید اولی را بردارید و شب آن را ته خط قرار دهید. به این ترتیب از همه لباس های تان به یک اندازه استفاده کرده اید.
استثنا: اگر خیلی عرق می کنید لباس زیرتان را بعد از هر بار استفاده با شامپوی بچه بشویید. عرق خاصیت ارتجاعی بافت لباس زیر را از بین می برد پس تمیز نگه داشتن آن عمر مفیدش را افزایش می دهد.
۲) شلوار جین
▪ چند وقت یکبار شسته شود؟ بعد از ۴ تا ۵ بار پوشیدن.
▪ روش های نگهداری:
جنس جین چرک و کثیفی را اصلا نشان نمی دهد البته این ویژگی خوبی است زیرا شستن مداوم جین، ظاهری رنگ و رو رفته و ساییده به آن می دهد. برای شستن جین از آب سرد استفاده کنید و اگر می خواهید رنگش ثابت بماند آن را در خشک کن نیندازید.
استثنا: اگر به نظر می رسد شلوارتان حالت پاهایتان را به خود گرفته و کمی گشاد شده آن را با فواصل کمتری بشویید. همچنین اگر جین لوله تفنگی دارید برای اینکه تنگی آن در قسمت زانو از بین نرود بعد از هر بار پوشیدن آن را بشویید.
۳) شلوار پارچه ای
▪ چند وقت یکبار شسته شود؟ بعد از ۴ تا ۵ بار پوشیدن.
▪ روش های نگهداری:
اگر این شلوار را همراه کت یا مانتویی خریده اید بهتر است برای اینکه خطوط و آهار خود را حفظ کند آن دو را با هم به خشکشویی بدهید تا بعد از مدتی دو رنگ نشوند.
استثنا: اگر این شلوار جزو لباس های رسمی تان نیست یا در خانه، برای خرید رفتن یا پیاده روی آن را می پوشید می توانید خودتان در خانه با فواصل بیشتری آن را بشویید.
۴) ژاکت و کت
▪ چند وقت یکبار شسته شود؟ بعد از ۵ تا ۶ بار پوشیدن.
▪ روش های نگهداری:
کت یا ژاکت معمولا روی بلوز، تی شرت یا شومیز پوشیده می شوند بنابراین زیاد با بدن در تماس نیستند تا چرک شوند یا بوی عرق بگیرند. اما یادتان باشد که ژاکت بوی محیط را راحت به خود جذب می کند. مثال ( بوی غذا، سیگار یا عطر). بنابراین بعد از هر بار پوشیدن و قبل از آویزان کردن در کمد، کت یا ژاکت تان را روی بند رخت یا کنار پنجره باز بگذارید تا بویش برود.
استثنا: قبل از برگرداندن کت یا ژاکت به کمد سر آستین ها، روی سینه، یقه و کمر لباستان را نگاهی بیندازید. اگر کثیف شده بود حتما آن را بشویید.
۵) لباس خواب
▪ چندوقت یکبار شسته شود؟ بعد از ۳، ۴ بار پوشیدن.
▪ روش های نگهداری: متاسفانه بیشتر مردم نمی دانند که شب ها چقدر عرق می کنند و چقدر بافت مرده از پوست شان می ریزد بنابراین لباس خوابتان را نسبت به ملحفه ها در فواصل کوتاه تری بشویید.
استثنا: اگر عادت دارید قبل از خواب دوش بگیرید، می توانید بعد از هر بار شست وشو لباس خواب تان را یکی، دو بار بیشتر بپوشید.
۶) دامن
▪ چند وقت یکبار شسته شود؟ بعد از ۴، ۵ بار پوشیدن.
▪ روش های نگهداری:
شاید با خودتان فکر کنید که دامن مانند آستین یا یقه لباس نیست که تند تند کثیف شود پس می توان آن را به مراتب بیشتر پوشید. اگر واقعا دامنتان را تمیز نگه می دارید حرفتان قبول است. در این صورت تنها قبل از پوشیدن باید آن را اتو بزنید.
استتثا: اگر دامنتان تنگ نیست می توانید با فواصل طولانی تری آن را بشویید.
۷) مایو
▪ چند وقت یکبار شسته شود؟ بعد از هر بار پوشیدن.
▪ روش های نگهداری:
حتی اگر تنها یک شیرجه زده اید باید حتما مایویتان را بشویید. کلر و نمک بافت مایو را می خورند و باعث کش آمدن آن می شوند؛ مایو مانند لباس زیر کاملا به بدن می چسبد و بوی آن را به خود جذب می کند. بعد از شنا مایوی تان را با دست و با استفاده از شوینده ملایم و آب سرد بشویید و در هوای آزاد پهن کنید.
۸) تاپ و بلوز
▪ چند وقت یک بار شسته شوند؟ بعد از ۱ تا ۳ بار پوشیدن.
▪ روش های نگهداری:
تنها یک بار دئودورانت زیر بغل تان بزنید زیرا تجمع بیش از حد این مواد لباس را لک می کند. قبل از برگرداندن لباس به کمد آن را به دقت بازبینی کنید و اگر لکه ای روی آن است ابتدا لکه گیری کنید و در نهایت اتو بزنید.
استثنا: لباس های سفید یا حریر را باید بعد از هربار پوشیدن بشویید و اگر لباستان مجلسی است باید آن را به خشکشویی محل بسپارید. یادتان باشد اگر لباس لک شده، حتما ظرف ۲۴ ساعت آن را تمیز کنید زیرا لک آن به مرور زمان تثبیت خواهد شد.
۹) تی شرت و زیرپوش
▪ چند وقت یکبار شسته شوند؟ بعد از هر بار پوشیدن.
▪ روش های نگهداری:
این لباس ها هم مانند لباس زیر هستند و در تماس نزدیک با بدن اند در نتیجه چربی و بوی بدن را به راحتی جذب می کنند. بهتر است آنها را با آب داغ بشویید.22 اسفند 1392
تایید شماره موبایل
برای تکمیل فرآیند ثبت نام، لطفا شماره تایید پیامک شده را وارد کنید.
  • شماره موبایل :
  • کد تایید :
عضو هستید؟ ورود به سارَک