10% تخفیف اولین خرید
|
ارسال رایگان برای خریدهای بالای 250 هزار تومان

چند نکته سودمند درباره دکمه

چند نکته سودمند درباره دکمه

دکمه‌هایی که چهار سوراخ دارند

برای اینکه دکمه‌های چهار سوراخ دوام بیشتری پیدا کنند. هنگام دوختن دکمه، کافی است هر بار، تنها دو سوراخ آن رابا هم بدوزید .یعنی ابتدا فقط دو سوراخ آن را بدوزید.نخ را پاره کرده زیر این دو سوراخ گره بزنید .سپس به سراغ دو سوراخ دیگر بروید.نخ را پاره کرده زیر این دو سوراخ گره بزنید.سپس به سراغ دو سوراخ دیگر بروید.به این ترتیب ، هرگاه نخ دو تا از سوراخها، یعنی نیمی از دکمه شل شود،نیمه دیگر، دکمه را حفظ نموده از افتادن آن جلوگیری خواهد کرد.بچه ها معمولاً دکمه لباس خود را زود به زود  پاره می کنند.برای دوختن دکمه لباس آنها معمولاً از نخ دندان پزشکی یا نخ کشدار استفاده کنید.در این صورت دوام بیشتری یافته و به آسانی نخواهد افتاد.
اگر برای جدا کردن دکمه از لباس ، دچار زحمت شده و از آن بیم دارید که  مبادا قسمتی از لباس نیزهمراه دکمه بریده یا پاره گردد،از یک شانه سر کمک بگیرید.ابتدا شانه را زیر دکمه قرار داده و با یک تیغ ، به آرامی و در نهایت دقت و احتیاط ، آنرا بریده، جدا سازید.

بریدن جا دکمه در پارچه های ضخیم

بریدن جا دکمه در پارچه های سفت و ضخیم،برای برخی بانوان دشوار است ، به ویژه آن که باید دقت کرد که جا دکمه ، راست و مستقیم بریده شود .برای حل این مشکل ، یک قالب صابون زیر آن بگذارید. به این معنی که بخش جا دکمه را روی قالب صابون قرار داده سپس آن را به وسیله یک تیغ ببرید.

دوختن درز لباس

برای آن که درز لباس را راحت تر بدوزید،یک تکه صابون خشک و سفت روی آن بمالید.با این روش سوزن خیاطی به راحتی درون پارچه رفته و به آسانی آنرا خواهد دوخت.

16 دی 1393
تایید شماره موبایل
برای تکمیل فرآیند ثبت نام، لطفا شماره تایید پیامک شده را وارد کنید.
  • شماره موبایل :
  • کد تایید :
عضو هستید؟ ورود به سارَک