10% تخفیف اولین خرید
|
ارسال رایگان برای خریدهای بالای 250 هزار تومان

چه پوششی برای انجام یک مصاحبه ی کاری مناسب می باشد؟

چه پوششی برای انجام یک مصاحبه ی کاری مناسب می باشد؟
 تصور کنید فرداقراره برای انجام یک مصاحبه کاری جهت استخدام دریک شرکت ویا سازمان به آنجا بروید.شاید بیشتر مردم به این مــوضوع فـکـــرمی کنند که چه مسایل وموضوعاتی رادر رابطه باسابقه کاری وتوانایی های خود بایددرآن مصاحبه مطرح کنند.اما اغلب آنها به این موضوع توجه ندارند که چه نوع پوشش ولباسی وبا چه رنگی می تواند درموفقیت آنها در مصاحبه نقش بسزایی داشته باشد.طبق پژوهش های انجام شده 85 درصد ازمذاکرات وارتباطات حضوری را ظاهر وارتباطات غیرکلامی شامل می شود وتنها 15 درصد مربوط به نحوه گفتار و اصل موضوع می باشد واینجاست که نوع لباس و پوشش ظاهری بسیارپراهمیت می شود. توصیه می شود اگر قراره برای مصاحبه استخدام به شرکت ویا سازمانی مراجعه شود حتماً از قبـل دررابطه با نوع پوشش کارکنان آن مــجمــوعــه تحـقیـقــاتی صورت بپذیرد. معمولاً بهترین گــزینــه پوشش برای آقـــایــان کت وشلوار و برای خانم ها لباس رسمی متناسب بافرهنگ آن جامعه می باشد همینطور پیشنهاد می گردد خانم ها از زیورآلات کمتری استفاده کنند.
در ادامه در رابطه با رنگبندی های مناسب ومرسوم پوشش خانم ها و آقایان برای حضور در اینگونه جلسات توضیحاتی ارایه می گردد:
< آبی: طیف های رنگ آبی به خصوص آبی تیره مناسب ترین رنگ برای جلسـات کاری و مصاحبه ها می باشد. این رنگ نشـانـدهنده آرامش،ثبات واعـتماد به نفس وامـنیـت می باشد.
< خاکستری:بعدازرنگ آبی مناسبترین رنگ می باشد. پوشیدن این رنگ باعث افزایش نفوذپذیری صحبت های شما به طرف مقابل می گردد.
< مشکی:مشکی رنگ فرمانده ونشاندهنده اقتدار می باشد. اما سعی کنید به عنوان یک مکمل در پوشش خود مانند دستمال گردن ویاکراوات استفاده گردد نه به عنوان رنگ غالب.
<قرمز: این رنگ بسیارقدرتمند است ونشاندهنده انرژی،شورواشتیاق وقدرت وپرخاشگری است.در به کاربردن این رنگ در لباس باید بسیار دقت شود.
<سفید: پیراهن وبلوزسفید بیانگر سادگی ،سلامت ،نظافت ودقت می باشد.

منبع خبر:http://career-advice.monster.com
 


 
13 خرداد 1393
تایید شماره موبایل
برای تکمیل فرآیند ثبت نام، لطفا شماره تایید پیامک شده را وارد کنید.
  • شماره موبایل :
  • کد تایید :
عضو هستید؟ ورود به سارَک